Uczelnie

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. J. Śniadeckiego

W 2014 roku Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu świętowała jubileusz 45-lecia istnienia.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku jest nowoczesną, dwuwydziałową uczelnią sportową, w której funkcjonują studia I, II i III stopnia, a także Uczelniane Centrum Edukacji Ustawicznej AWFiS, w ramach którego oferowane są atrakcyjne studia podyplomowe, kursy dokształcające i szkolenia.
Obok Wydziału Wychowania Fizycznego oferującego studia w zakresie wychowania fizycznego, sportu i fizjoterapii, działa Wydział Turystyki i Rekreacji, gdzie w ramach kierunku turystyka i rekreacja stworzono bogatą ofertę praktycznych specjalności.

Akademia dysponuje wyjątkowo bogatym zapleczem sportowym i naukowym. „Perłą w koronie” uczelni jest oddane do użytku w 2006 roku i wciąż rozbudowywane Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku-Górkach Zachodnich.

W 2013 roku uruchomiono w uczelni nowoczesne i unikalne w skali europejskiej Laboratorium Wysiłku Fizycznego i Genetyki w Sporcie.
AWFiS aktywnie współpracuje z innymi uczelniami z kraju i zagranicy, uczestniczy w programach Erasmus i Cirius, jest także sygnatariuszem umów z wieloma instytucjami i związkami sportowymi.
W 2014 roku Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu wraz z miastem Sopotem współorganizowała Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, podczas których obiekty AWFiS służyły jako baza treningowa dla sportowców z całego świata.

Bogata oferta dydaktyczna skierowana jest nie tylko do studentów, ale także do absolwentów oraz wszystkich osób zainteresowanych kształceniem w dziedzinie wychowania fizycznego, sportu, fizjoterapii oraz turystyki i rekreacji. Obok studiów licencjackich i magisterskich, AWFiS oferuje bogaty wybór studiów podyplomowych, szkoleń i kursów dokształcających, a także studia doktoranckie w zakresie nauk o kulturze fizycznej.

Jednak AWFiS to przede wszystkim ludzie. Wśród pracowników i studentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu jest wielu wybitnych naukowców, pracujących z zawodnikami podczas największych imprez sportowych (np. podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi), a także trenerów i sportowców, spośród których podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na najwyższym stopniu podium stanęli pracownicy Uczelni i zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk – gimnastyk Leszek Blanik i wioślarz Adam Korol, a złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich wywalczyła Natalia Partyka. Ich sukcesy są dowodem na to, iż – parafrazując słowa Jędrzeja Śniadeckiego – możliwe jest zbliżenie się do doskonałości.

Oferta kształcenia

Naszym studentom oferujemy:

  • największą i najlepszą infrastrukturę sportową
  • specjalizacje gwarantujące ciekawą pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą
  • studia odpowiadające na zapotrzebowanie społeczne np. trener personalny, dietetyka, terapeuta SPA, zarządzanie w sporcie i wiele innych
  • zajęcia na największych obiektach sportowych m.in. PGE Arena i Ergo Arena

Kontakt

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
ul. Kazimierza Górskiego 1
80-336 Gdańsk

Rekrutacja

Biuro Rekrutacji
pon.- czw. 11.00-14.00
tel. (58) 55 47 198