Uczelnie

Dietetyka

Uczelnia:
Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku
Rodzaj:
Podyplomowe
Język:
Polski

Zapotrzebowanie społeczeństwa na specjalistów z zakresu żywienia i dietetyki wciąż wzrasta ze względu na panujące trendy związane ze zdrowym trybem życia – powszechną modą na zdrową żywność oraz przykładaniem szczególnej wagi do tego z jakich produktów składa się nasza codzienna dieta. Popyt na usługi dietetyczne wzrasta także ze względu na wciąż rosnącą liczbę osób chorujących na otyłość. Chętniej korzystamy z porad specjalistów, którzy ustalają nam zbilansowaną i indywidualną dietę.

Celem studiów jest oferowanie najwyższej jakości kształcenia z zakresu dietetyki. Osiągnęliśmy konkurencyjny poziom nauczania na tym kierunku poprzez wykorzystanie najnowszych materiałów źródłowych, zaangażowanie dynamicznej i doświadczonej kadry naukowej.

Podczas studiów nauczymy Cię m. in. charakteryzować prawidłową dietę, eliminować złe nawyki żywieniowe mające wpływ na wzrost chorób cywilizacyjnych (nadwaga, otyłość, niedożywienie) i stosowania zasad żywienia w różnych jednostkach chorobowych. U nas zdobędziesz wiedzę umożliwiającą sformułowanie adekwatnej diagnozy żywieniowej, będącej podstawą profesjonalnego postępowania dietetycznego.


Adres

Dział Promocji i Rekrutacji
80-335 Gdańsk, ul. Pelplińska 7
tel. 58 769 08 02/03, fax 58 769 08 01

Internet

www.wsz.pl

Facebook