Uczelnie

Dietetyka

Uczelnia:
Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku
Wydział:
Wydział Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu
Rodzaj:
I stopnia niestacjonarne,
I stopnia stacjonarne
Język:
Polski

Współcześnie obserwujemy wzrost zainteresowania prawidłowym odżywianiem i zdrowym trybem życia. co powoduje coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dietetyki.

Profesja dietetyka łączy w  sobie poradnictwo żywieniowe oraz kompetencje terapeuty i technologa żywności.

Podejmując studia na kierunku dietetyka zdobywasz fachową wiedzę z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej. Z nami opanujesz m.in. planowanie racjonalnego żywienia dla osób w różnym wieku, zdrowych oraz chorych, komponowanie i przygotowywanie potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją Instytutu Żywności i Żywienia, a także nauczysz się oceniać stan odżywienia, sposób żywienia oraz rozpoznawać niedożywienie.


Kładziemy duży nacisk na przekazanie fachowej wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz technologii przygotowania potraw, a także na wdrażanie do praktycznego wykonywania zawodu dietetyka.


Przykładamy bardzo dużą wagę do realizacji zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych. Łącząc zdobywanie wiedzy praktycznej z teoretyczną, wyposażymy Cię w kompetencje niezbędne na rynku pracy. Gromadząc wysoce wykwalifikowaną kadrę, stwarzamy niepowtarzalną okazję, aby uczyć się od najlepszych specjalistów.


Adres

Dział Promocji i Rekrutacji
80-335 Gdańsk, ul. Pelplińska 7
tel. 58 769 08 02/03, fax 58 769 08 01

Internet

www.wsz.pl

Facebook